Јелена Ѓоковиќ, Ана Ивановиќ и Наташа Беквалац го обожуваат ова модно парче+Трик со кој стајлингот изгледа полуксузно и поелегантно (ФОТО)

Познатите Србинки честопати се свртуваат кон истата модна тактика кога сакаат да остават посебен впечаток

Српската тенисерка Ана Ивановиќ веќе неколку години ужива во спортската пензија, а бидејќи повеќе не ја гледаме во спортска опрема, сега може почесто да ни го демонстрира својот личен стил.

Бидејќи е љубител на деловни шик начини на облекување, нејзиниот вкус често се совпаѓа со стилот на Јелена Ѓоковиќ, сопругата на нејзиниот пријател и колега Новак Ѓоковиќ, и двете обожаваат ненападна облека која сепак е многу ефективна и може да послужи како модна инспирација.

Ана Ивановиќ вчера сподели фотографија на која позира во бело палто, а тоа парче е едно од омилените парчиња на Јелена Ѓоковиќ.

View this post on Instagram

A post shared by Ana Ivanović (@anaivanovic)

Тенисерката избра струкиран модел со многу широки ревери, а Јелена Ѓоковиќ досега има облечено неколку различни бели мантили во различни пригоди.


Белиот капут е една од омилените варијанти на пејачката Наташа Беквалац која пред две години ја видовме во целосно бел стајлинг со капут со долги ревери и А-крој.

View this post on Instagram

A post shared by National Post (@nationalpost)Зошто да купите бел капут?

Капутите се сами по себе класични парчиња кои овозможуваат елегантен изглед, особено ако се одлучите за едноставни и безвременски модели со остри линии и впечатливи ревери.


Иако нема да погрешите со ниту една боја, сè попопуларна опција е белиот капут, кој е подеднакво елегантен, суптилен и неутрален како црните, камилските и сивите модели, но има уште неколку предности – го крева стајлингот на повисоко ниво, го подобрува впечатокот за комплетно модно издание и прави да изгледате полуксузно...

Белите палта се совршен начин да додадете малку зачин на гламур, префинетост и софистициран стил, а тоа е модното тајно оружје на латиноамериканската дива Џенифер Лопез.


ФОТО: Инстаграм/Јутјуб принтскрин