Стил на месецот: Февруари во миди здолниште - модел што ја издолжува секоја фигура

 Како да го носите моделот што во моментов е најголем тренд

Доколку сте љубители на здолништа со миди должина, ви носиме стилски предлози како да ги носите на најстилски начин во 2024 година.


Ако трендот на микро и мини тексас здолништа не беше вашата „шолја чај“, сигурни сме дека ќе ве радува фактот што 2024 година ќе ја одбележат далеку попрактични миди варијанти. Модните трендови често се раѓаат од она што е естетско, а не практично, меѓутоа, модата е најдобра кога може да ги комбинира двете.


Миди здолништата дефинитивно ја наоѓаат таа заедничка основа - ги штитат вашите нозе од студот и ветерот и ви овозможуваат да седнете без тројно да ја проверите околината. Покрај тоа, тие прават вашите нозе визуелно да изгледаат подолги, а во исто време ѝ даваат на вашата комбинација малку поформален изглед.


Тексас миди здолништата се посебен тренд во 2024 година, а ние ви откриваме неколку начини како да ги комбинирате за секогаш да изгледате шик и тренди без премногу труд.