Стил на неделата: Новинарката Александра во тренди модна комбинација во црна боја

Новинарката Александра Спировска, која е дел од екипата на МРТВ е дама која внимава на својот изглед, обожава тетоважи и сака да ужива на планина

Овој пат ја имаме со одлична пролетна комбинација во црна боја. Тренди кратко здолниште искомбинирано со црна ролка и сако, како и тренди чевли. Малата чантичка со детали во бела и крем боја додава посебен шмек на овој супер моден избор.*Таа е мајка на три деца, тој е момче и помлад од неа: Се верија новинарката Александра Спировска и кошаркарот Милан Димитриески