„Судот заклучи дека Мирослав и Девин се татко и син“: Мирјана Антоновиќ ја објави радосната веста и откри како реагирал пејачот – следел шок потег

Мирјана Антоновиќ, која со години го тужи пејачот Мирослав Илиќ за татковството на нејзиниот син Девин, откри дека Вишиот суд во Белград по втор пат одлучил во корист на неа и на нејзиниот син.

Имено, Мирјана Антоновиќ се огласи на Фејсбук и изјави дека Вишиот суд по втор пат заклучил дека Девин и Мирослав се татко и син.

- Добро утро драги пријатели! Брзо да ве информирам дека Вишиот суд во Белград по втор пат одлучи во наша корист. Мирослав во медиумите изјави дека не разбира како судот може да донесе одлука дека е татко на Девин без негова согласност да обезбеди ДНК. Кога маж користи и се крие зад застарен закон и одбива да ја даде својата ДНК, судот мора да одлучи врз основа на сведоци, слики и многу други докази. На крајот на краиштата, Високиот суд по втор пат заклучи дека Девин и Мирослав се татко и син. Нема да верувате!!! Мирослав повторно поднесе жалба до Апелациониот суд. Се надеваме дека неговите судии во Апелациониот суд ќе бидат фер и конечно ќе стават крај на празните манипулации на Мирослав, напиша таа во објава на Фејсбук.


Девин и неговата мајка живеат во Америка, додека во Србија доаѓаат само на сослушување. Тие живеат на висока нота, а Девин стана татко пред неколку месеци.

Инаку, синот на Мирјана еднаш откри дека бил во контакт со Илиќ, но дека набрзо се било прекинато и дека Мирослав не сакал да го види.

- Му се јавив набргу откако дознав дека ми е биолошки татко и му реков: „Дали е тоа Мирослав Илиќ? Овде е Девин, твојот изгубен син од Америка.“ Имаше пауза, по што тој одговори: „Мило ми е што си жив и здрав“. Разговаравме за разни работи, па дури и за фудбал. Подоцна се слушнавме уште неколку пати, дури се договоривме да се видиме во Белград. Купив билет, но за жал тој ми се јави една недела пред патувањето и го откажа состанокот.

„Татко ми не е онаков каков што го замислував“

Девин при доаѓањето на едно од судењата откри дека му било тешко што не успеал да оствари контакт со Мирослав Илиќ.

- Тешко ми беше да научам и да се разочарам што татко ми не е таков каков што го замислував - рекол Девин, кој пред да се сретнат на суд, прв и последен пат го видел Мирослава како 18-месечно момче. Мирослав потоа му подарил синџир со златен крст, кој го носи и денес.

Даниел го признал Девин и му го дал неговото презиме

Поранешниот сопруг на Мирјана, Даниел Антоновиќ, го признал нејзиниот син Девин.

- На таа госпоѓа и кажав дека нејзиниот син има еден татко, а тоа е тој што го препознал и кој е наведен како негов татко во документите. Но, ако сака тој маж повеќе да не му биде татко туку јас, прво мора да му го откаже татковството на тој господин – рекол Даниел.

Фото:
Извор: Blic.rs