Стил на денот: Агнеса во безвременски комбинезон кој ја истакнува фигурата

Згодната инфлуенсерка Агнеса Органџиева е денешна наша модна инспирација.

Таа носи комбинезон во војничка зелена боја кој ја истакнува нејзината витка линија.

Имено, овој комбинезон може да се носи во текот на цела година, доколку го искомбинирате со вистинските парчиња. А инфлуенсерката го искомбинирала со ремен - синџир на половината, мала ташна во зелена боја и чевли со високи потпетици. Но во преден план ја истакнала долгата руса коса, која и е супер негувана.Фото: Инстаграм - Агнеса Органџиева