Стил на неделата: Џемпери со патент за тренди изглед оваа есен

Со температури малку над 10ºC, сосема е природно да го насочиме вниманието кон моментално многу популарните џемпери со патент!

Добата на топли џемпери од удобни материјали веќе пристигна, а покрај класичните модели, во есенските и зимските месеци сакаме да носиме и џемпери со патент на јаката, кои се особено популарни во моментов.

View this post on Instagram

A post shared by Anouk Yve (@anoukyve)


Опуштените модели од топли материјали кои не загреваат во есен и зима се совршени за слоевитост и можат да се вклопат во безброј модни комбинации.

Над палто, кожена или ватирана јакна, за дополнителна топлина и стилски изглед. Под палто или јакна, но над класична или предимензионална кошула - можностите се бесконечни!

View this post on Instagram

A post shared by (@symphonyofsilk)


Освен фармерки или прави панталони, џемпер со патент може да се носи преку фустани за полежерен изглед или преку хеланки за лежерен и модерен изглед. Опуштениот модел на џемпер со патент одлично ќе се вклопи во секоја топла комбинација и ќе ја направи особено елегантна.

View this post on Instagram

A post shared by Anouk Yve (@anoukyve)


Извор: elle.rs