Стил на неделата: 5 предлози како Французинките комбинираат патики на елегантен начин

Во деновите кога сакате да изгледате опуштено и со стил, дури и со патики, инспирирајте се од предлозите на беспрекорните Французинки

Без разлика дали сакате да се одморите од штиклите, или пак патиките се вашето решение, погледнете 5 лежерни предлози на Французинките со фантастичен стил.

1. Бела маица + бела кошула + фармерки

View this post on Instagram

A post shared by (@aude_julie)


Актуелните „Adidas Samba“ патики се класичен модел кој ќе изгледа совршено со пар фармерки во комбинација со бела кошула.

2. „Shearling“ јакна + бел топ + фармерки


Лежерна кожена јакна како овој модел одлично се комбинира со бела маица и фармерки, а посебен шмек даваат ретро патиките.

3. Блејзер + класични панталони + џемпер од кашмир


За поелегантна силуета, размислете за широк костум во комбинација со вашите омилени патики.

4. Долго палто + тексас кошула + фармерки

View this post on Instagram

A post shared by Julie (@leasy_inparis)


Ова е кул слоевит изглед кој комбинира тексас и тексас, подолго палто, XXL шал и секако - патики.

5. Макси здолниште + бела маичка + мото јакна

View this post on Instagram

A post shared by (@annelauremais)


Макси здолништето и патиките секогаш ќе изгледаат тренди, особено со добра јакна.

Извор: elle.rs