Славната водителка ја нагрди Џеј Ло: „Таа е непријатна, сите имаат лошо искуство со неа, а еве што ми направи мене“

Џенифер Лопез ја поминува „најлошата година во животот“, како што пренесуваат американските медиуми. Не само што минува низ бурен период во бракот со Бен Афлек, иако парот не го потврди тоа, и дека ја откажала турнејата, туку се чини дека латино дивата има се повеќе критичари кои не се колебаат отворено да ја критикуваат. Една од нив е и познатата американска водителка и новинарка Меган Мекејн, која неодамна се вклучи во „хајката“ врз пејачката.

Имено, Меган неодамна во својот подкаст „Citizen McCain“ истакна дека Џеј Ло била „многу непријатна“ кога комуницирале за време на популарното ток-шоу „The View“.

„И јас имам слично негативно искуство со неа, како и сите други. Се чувствувам лошо бидејќи доаѓаме до точка кога ова веќе почнува да биде малтретирање од Џеј Ло“, изјавила 39-годишната водителка, според „Entertainment Weekly“.

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)„Таа е навистина длабоко непријатна личност. Ја имаше најголемата придружба на соработници што некогаш сум ја видел (кога беше на „The View“). Повеќе од Ким Кардашијан и претседателот“, рече Мекејн, додавајќи „не разбирам зошто го прави тоа“.

Меган тогаш изјави дека пејачката наводно имала врска со тоа што едно од нејзините видеа на TikTok било „отстрането од таа мрежа“. Во забавена снимка, водителката вели дека Џенифер не е „нејзиниот омилен гостин од „The View“.

„Таа беше таа поради која е отстрането нашето видео“, нагласи оваа русокоса, но го додаде зборот „наводно“, бидејќи нема доказ дека Лопез навистина е таа што стои зад жалбата до TikTok дека во видеото е направено прекршување.

Таа се присети и како Џенифер за време на тоа гостување постојано имала со себе еден од своите вработени, кој „сето време држел огледало со светла додека ја подготвувале да се појави на телевизиската сцена“.

„Бев домаќин на „The View“, таа не беше фина. Не мора секогаш да бидеш супер фин, но беше изненадувачки за луѓето како, на пример, Ким Кардашијан да бидат толку добри. Кога ќе дојдеш на шоу за дел од 10 минути, само лажирај ја таа убавост од тие 10 проклети минути“, заклучи Мекејн.