„Семејството Гудељ слават Ѓурѓовден, снаата е подготвена, а Ражнатовиќ имаат веселби на повидок“: Цеца откри детали за свадбата на Анастасија и Немања

Шиц до колкот и бујно деколте, фустанот одлично и стои...

Балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ вчеравечер настапи пред преполната сала во Шабац.

Многубројна публика дојде од околните градови за да просведочи на овој спектакл.

Цеца на сцената се појави во многу провокативен изглед. Фустан во боја на кожа ја истакна нејзината совршена, витка фигура.

Цеца на самиот почеток ја крена атмосферата на врвот.

Кога излезе на сцената, публиката ја поздрави со громогласен аплауз, а потоа заедно со неа ги пееше нејзините најголеми хитови.

По спектаклот, Ражнатовиќ ги сумираше впечатоците со новинарите, а неизбежна тема беше нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ, која е во брак со Немања Гудељ, фудбалер кој игра во Шпанија.

- Анастасија нема да дојдеза Велигден дома, таа сега ја има својата слава, Ѓурѓовден.Семејството Гудељго слави Ѓурѓовден, снаата мора да е со нив. Одам да се причестам и да ја снимам емисијата „Цеца шоу“. Имам најдобри можни искуства што се однесува до Шабац. Вистина е, има видеа кои го докажуваат тоа. И во 2013 година еуфоријата беше иста. Горда сум на мојот репертоар, на моите автори - изјави Цеца која истакна дека Европското фудбалско првенство ќе го гледа во зависност од обврските:

-Зет мој, ќе го бодриме сите во зависност од обврските, но би сакала со задоволство да ги гледам натпреварите во кои игра мојот зет. Јас сум страствен обожавател. Сите сме бучни во куќата, јас сум од југот.

Како што изјавила, летово ќе се посвети на нов албум.

- Ми треба пауза, подготвувам албум. Кога патувам, го губам фокусот, потребна ми е многу енергија за тоа.

Во семејството Ражнатовиќ има многу прослави.

-Сега се ближи роденденот на Анастасија, не знам каде ќе биде, па роденден на Жељко, тој полни четири, па мојот роденден. Анастасија е мажена, венчана, свадбата зависи од обврските на Немања, се венчале таму каде што треба, пред Бога, ова останува формалност.

Фото: Инстаграм
Извор:Blic.rs