Се подготвува за 2 минути: Неда Украден го започнува секој ден со напивка која ѝ ја дава совршената линија во 8-мата деценија

Доколку сакате да го забрзате метаболизмот, овој напиток ќе ви помогне во тоа, а резултатите се видливи по само неколку дена...

Пејачката Неда Украден со години е едно од најомилените лица на музичката сцена, а за нејзиниот глас нема потреба да се зборува. Таа порасна со големи легенди, беше вклучена меѓу најголемите ѕвезди на Југославија, а ја носеше и титулата на една од најубавите пејачки во тоа време.

Неда и денес, кога навлегува во 8-мата деценија од животот, не препушта ништо на случајноста. Така, таа во неколку наврати зборуваше за локални и регионални медиуми за тоа како сè уште има линија на која можат да и позавидат и нејзините многу помлади колешки.

Таа за „Азра“ изјави дека нејзиниот физички изглед е резултат на генетиката, редовната физичка активност и исхраната.

Таа откри и без што не го започнува денот.

- Утрото го започнувам со чаша млака вода во која цедам половина или цел лимон и додавам куркума. Пијам голема шолја турско кафе без шеќер и за тоа време читам пораки, гледам вести, а потоа ги правам утринските вежби - изјавила пејачката.

По омилениот пијалок се посветува на вежбање. Тоа е главно Табата, моите омилени вежби, потоа пливање и тенис.

- Речиси секое утро со години правам вежби за тело и вежби за дишење. Не одам во теретана, поради мојата работа која вклучува постојано патување, би го изгубил членството на било кој. Наместо тоа, каде и да сум, во која и да сум хотелска соба, поставувам пешкир на подот и правам склекови и стомачни петнаесетина минути – изјави во една прилика пејачката.

Како што вели, и се случува да се опушти.

- Понекогаш посегнувам по торта или се почестувам со чинија тестенини. Но, кога ќе се прејадам еден ден, внимавам што ќе јадам следниот ден и така секогаш сум во рамнотежа. А рамнотежата е секогаш важна во животот – изјави тогаш пејачката.

Напоменала и дека не конзумира алкохол (понекогаш можеби една или две чаши вино) или цигари.

- Кога ништо не помага, тука е липосукциската диета. Во овие години се трудам првенствено да се грижам за своето здравје, а со тоа и за својот изглед. Ми се допаѓа овој систем за слабеење, бидејќи дава брзи резултати, а не се чувствувам исцрпено и не сум гладна за време на режимот – вели Неда.

Фото: Инстаграм
Извор: Glossy.espreso.co.rs