Развод за кој зборуваше цел регион: Сопругот ја изневеруваше со колешка, актерката го шутна и стана милионерка

Актерката и водителка Дорис Пинчиќ се омажи по втор пат во 2022-ра година во Загреб за тринаесет години постариот хрватскиот претприемач Давор Губеровиќ, со кој годинава доби дете. Дорис веќе има еден брак зад себе, со пејачот Борис Рогозница, со кој има две деца, синот Донат и ќерката Гита, додека Давор од првиот брак има два сина.

Нивниот развод не помина без скандал, откако на површина излезе неговата приватна преписка со колешката, музичарот немаше каде да оди, па тогаш призна сѐ. Љубовникот тогаш јавно призна за хрватските медиуми дека нивната афера траела од 2016-та година до средината на есента 2019-та година, а дека музичарот првично дури и криел дека е оженет.

Дорис во нашата земја се прослави со серијата „Изборот на Лара“ и често кажуваше дека потекнува од скромно семејство и како пораснала во средина каде што не може да добие добри патики или побогат подарок. По разводот, нејзиниот живот целосно се промени.


Како што објавија хрватските медиуми, Дорис Пинчиќ заработила сериозна сума на пари во 2021-ва година. Таа е сопственик на компанијата „DPR d.o.o.“, која е регистрирана за продукција на филмови, видео филмови и телевизиски програми, а според последните податоци на нејзината компанија одлично ѝ оди. Актерката тогаш од компанијата заработила 1.500.000 (еден милион и петстотини) хрватски куни, што е повеќе од 13 милиони денари.

Оваа, сега милионерка, често зборуваше за нејзиното скромно воспитување и за тоа како таа и нејзиното семејство се бореле да придонесат за домот. Дорис е родена во Задар, нејзината мајка работела сметководство, додека нејзиниот татко отворил продавница за риболов за време на војната. „Gloria.hr“ напиша дека околностите на семејството во тоа време не оделе добро и дека тоа е начинот на кој господинот Пинчиќ го хранел своето семејство, во кое, покрај Дорис, пораснале и нејзината сестра и брат. Таа му помагала на својот татко да вади риба од чамецот и пораснала сакајќи да глуми.


Извор: pressmediabih.com