Рано утринава Душко Тошиќ ја нападнал Јелена Карлеуша, ја удирал по главата и телото: „Со години трпев закани, навреди и напади“


Јелена Карлеуша наводно била нападната од нејзиниот сопруг Душко Тошиќ.

Во сите медиуми одекна веста дека Јелена Карлеуша рано утринава околу 5 часот пријавила дека ја нападнал нејзиниот сопруг Душко Тошиќ.

По пријавата полицијата веднаш излегла на терен каде ја пронашла пејачката со нејзината пријателка Н.Ј. Рекоа дека Тошиќ дошол во куќата, го фатил пријателот на поранешната сопруга за врат и го удрил неколку пати по главата и телото. Потоа ја нападна и Јелена. Таа се обидела да ги раздвои, но Душко ја повлекол за коса и ја удрил неколку пати по главата и телото.

Врската помеѓу Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ веќе извесно време е под будното око на јавноста. Неодамна се најдоа во центарот на скандал поради неговото додворување со Северина, а потоа за прв пат проговорија за развод. Душко рекол дека чека пријателска разделба, а Јелена потоа реагирала со пораки кои ги разменила со неговиот адвокат.

„Додека спијам со моите деца во соба, „другата страна“ (како што ме нарекува) пишува приказни од приватна забава. Кога станува збор за оваа закана за медиумите што ја напиша, морам да кажам дека имам Со години континуирано трпев закани од ваков вид, следење, прислушување, уцени, навреди, физички напади и слично, за спогодбен развод во медиумите наместо тоа што го чекам пет години. Тоа е сè што треба да направи наместо јавно да ѝ се заканува на мајката на неговите деца, која застана за него и за него милион пати“, изјави Ј.К.

Фото:Youtube