Ниту една жена не направила поголема будала од сопругот од неа: Го изневерува со години, а тој ја гледа како Божица

Вил Смит беше горд и среќен додека позираше со целото семејство на црвениот тепих за да го промовира својот нов филм

Главна атракција на настанот беше неговата сопруга Џејда Пинкет Смит, која за таа прилика облече проѕирен фустан, а притоа го промени имиџот со пуштање на косата.

Во октомври минатата година Џејда откри дека е разделена од Вил Смит 7 години, но дека не може да се доведе до развод, бидејќи му ветила дека никогаш нема да му даде причина за развод.

Ова е чудно ветување со оглед на тоа дека Џејда со години е позната по тоа што го изневерува Вил, а и самата признала дека имала афера со пријателот на нејзиниот син.

Многумина се сомневаат дека самиот Вил не знаел за тоа, но поплавата од информации за приватниот живот на парот ја поттикна „славниот шамар“ на Оскарите.

Свет шамар

Откако Вил Смит му удри шлаканица на Крис Рок на Оскарите, приказната за животот на Вил Смит и неговата сопруга почна да се расплетува. И постојано носи нови информации.

„Сега тоа го нарекувам „свет шамар“ бидејќи после тоа дојдоа многу позитивни работи“, објаснила актерката во едно интервју.

Според Џејда, моментот кога Вил го удрил Крис откако се пошегувал со нејзиниот изглед, имал големо влијание врз нивниот брак.

По тој шамар, актерката за медиумите откри дека таа и Вил не живеат заедно седум години, а во тој период имала и момче.

„Тој момент ми помогна да видам каде навистина сум. После сите овие години обидувајќи се да сфатам дали ќе го напуштам Вил, ми требаше таа шлаканица за да видам дека никогаш нема да го оставам. Иако не сме во брак, веројатно ќе се разделевме без емоции да не се случеше тој шамар“, призна Џејда.

Кога Вил и Џејда се запознале, актерот сè уште бил во брак со актерката Шери Зампино, која го родила неговиот син Треј. Откако се разведе во 1995-та година, Смит веднаш ја побара Џејда.


Бруталните сексуални искуства на Џејда

Актерката Џејда Пинкет Смит разговараше со својата ќерка Вилоу (тогаш имаше 18 години) за многу интимни работи како дел од нејзината емисија на Фејсбук страницата „Red Table Talk“.

„Еднаш имав тројка. Бев многу, многу млада, во моите рани дваесетти“, рече таа. И тоа не беше крајот на незгодните детали за нејзиниот приватен живот. Ова откритие ја натерало нивната ќерка да биде отворена за својот интимен живот, а веднаш по тој разговор со нејзината мајка, таа објавила дека сака и мажи и жени.


Прељубнички афери

Младиот американски музичар, 29-годишниот Аугуст Алсина откри дека Вил Смит му дал „зелено светло“ да има врска со 50-годишната сопруга, која траела повеќе од една година.

ПР тимот на Џејда одговори на изјавата тврдејќи дека тоа е лага, но со оглед на тоа дека е познато дека се во отворена врска и дека имале брачни проблеми што доведоа до гласини за развод, многумина се повеќе склони да му веруваат на љубовникот кој одлучил да „запее".

Првиот пат беше во 2011-та година, кога медиумите ја нарекоа пријателска врската на Џејда со Марк Ентони, тогашниот сопруг на Џенифер Лопез, „неразумно блиска“ и практично ги прогласија за љубовници. Изгледаше како „надуена“ приказна бидејќи на крајот не влијаеше на бракот на Џејда. Всушност, две години подоцна, Џејда се разбра и за прв пат проговори во интервју за „Хафингтон пост“ за фактот дека живее во отворен брак.

View this post on Instagram

A post shared by Will Smith (@willsmith)


Таа рече дека Вил има слобода да прави што сака. „Отсекогаш сум му велела дека може да прави што сака сѐ додека може да се погледне во огледало и да биде во ред со себе. Затоа што на крајот на денот, Вил е слободен човек. Јас сум негова партнерка, но тој е свој човек. Тој одлучува со кого сака да биде и не е на мене да го направам тоа наместо него. Или обратно", изјавила таа пред седум години.

Се зборуваше дека Џејда го изневерувала сопругот и со жени, но дека тоа не е „ништо сериозно“. Од друга страна, Вил Смит никогаш немал афера со никого во тој период. Со години стои покрај сопругата и ја брани нејзината чест:

„Ви ветувам, ако некогаш одлучам да се разведам од мојата кралица, се колнам дека ќе ви кажам лично“, напиша тој.


Извор: glossy.rs