Никој нема полуксузна вила од Николина Пишек: Фасцинира лустерот од 300 килограми и бањата со поглед кон небото

Во вилата нахрватската водителка Николина Пишек најмногу внимание привлекува лустерот во дневната соба, се додека не ја видите бањата...

Една од најубавите водителки, Николина Пишек, позната по турбулентниот живот во сложената врска со таткото на нејзиниот покоен сопруг Видоје Ристовиќ, веќе извесно време ја реновира прекрасната вила на северот на Загреб.

Имено, Николина таа импозантна зграда ја купила со сопругот во 2022 година. Заедно планирале да ја подготват за заеднички живот, за жал, сите желби и планови завршиле во мигот со ненадејната смрт на Ристовиќ.

Водителката Николина Пишек веќе некое време ја реновира својата луксузна вила во Загреб, а со своите фанови на социјалните мрежи редовно споделува како напредуваат работите.

Луксузната вила има 1.600 метри квадратни, а Николина сама го дизајнирала целиот аранжман.

Сега таа реши да покаже како во нејзиниот отворен простор за живеење е поставен огромен кристален лустер, кој ги поврзува кујната, трпезаријата и дневната соба.

„Вселување за една недела! Yayyyy! Беше многу трнлив и предизвикувачки, со многу обрачи на патот, и ќе има секакви ситуации. Се наближува денот Д. Иако ми се чини дека хаосот е се поголем и поголем“, напиша Николина.

Она што ги остави без зборови нејзините следбеници на Инстаграм е лустерот тежок речиси 300 килограми, но и бањата со поглед на небото. Очигледно е дека водителката се грижела апсолутно за секој детаљ, но истакнува дека имала големи проблеми со градежните работи и запазувањето на роковите.

- Како и секое реновирање, напредокот е доста комплициран. Преселувањето доцни поради доцнење и проблеми со градежните работи - рече таа пред еден месец.

Фото: Инстаграм
Извор: Stil.kurir.rs