Неверојатна трансформација на Клои Кардашијан: Оваа боја на коса е како создадена за неа, го запали Инстаграм со нови слики

Ова не е првпат ѕвездата да експериментира со црвената боја на коса...

Клои Кардашијан го менува стилот.

Ѕвездата на The Keeping Up With The Kardashians, 39, сподели неколку снимки на својот Инстаграм во вторник, 21 мај, покажувајќи ги своите нови прамени откако ја отфрли вообичаената руса боја.

На првата слика Кардашијан се насмевна со затворени очи и ги крена рацете. Нејзината коса беше разделена и стилизирана во светли бранови. 

Ко-основачот на Good American ја помести главата на страна на следната фотографија, а потоа ги стави рацете на бутовите на третата фотографија и се насмевна на последната фотографија.


Мајката на две деца, исто така, ја покажа својата нова коса на нејзините приказни на Инстаграм на слика направена во теретана. Облечена во морнарски тенк, хеланки и бели тренерки, Кардашијан ја покажа својата нова нијанса во неуредна пунџа додека правеше селфи пред огледалото.

Ова не е прв пат ѕвездата да експериментира со црвена боја на коса.На почетокот на минатиот месец, Кардашијан дебитираше со својата бакарна нијанса во новата кампања за Fabletics.

Таа ја откри својата нова боја на коса на фотографиите објавени по повод нејзината најнова колекција во соработка со брендот, наречена „Khloe V3“.

„Црвена коса на тебе!!!!“ напиша Ванеса Брајант во делот за коментари.


ФОТО: Инстаграм