Неговата мајка според хороскопот: Свекрвата Бик си го пика носот во сѐ, а пазете се од Вагата!

Дали знаете каква е вашата свекрва според хороскопот? Тогаш ќе знаете како да ја „скротите“. Секако, овој текст пред сѐ треба да ве насмее и забавува, но не за џабе се вели дека има некоја вистина во секоја шега

ОВЕН

Секогаш е во движење и сака да командува. Кога ги обвинува сопругот и децата, вие сте на ред и нема помош. Единственото нешто што можете да направите е да ги игнорирате нејзините забелешки, или уште подобро, не дозволувајте нејзината да биде последна. Не ја навивајте опашката, гледајте ја во очи и ако работите ви излезат од контрола, купете си безбедносен шлем за секој случај. Исходот со неа е секогаш неизвесен.

БИК

Таа секојдневно околу тебе ќе плете невидлива мрежа од која нема лесно да се оттргнеш. Ќе си го пикне носот во сѐ. Ќе ти даде совети за храна, облека, пари, а може и секс. Ќе ви каже дека ѝ се допаѓа сè што ви се допаѓа, а потоа зад грб ќе зборува за тоа како немате вкус. Таа е неописливо тврдоглава и не попушта ни педа. Можете само да се надевате дека силата на вашата свекрва ќе трае уште малку.

БЛИЗНАЦИ

Оваа жена има јазик кој може секого да го избрка од памет. Прво, таа скришум се крие, ја доловува ситуацијата, ги забележува вашите слаби точки, а потоа напаѓа. Тоа меле на час, да ги користи најживописните изрази и се меша во апсолутно секој аспект од вашиот живот. Никогаш нема да добиете совет од неа како да чистите и подготвувате, перете или готвите. Неа не ја интересираат домашните работи, па не сака да разговара за тоа ниту со вас.

РАК

Под нежната мајчинска слика се крие една од најстрашните свекрви во Зодијакот. Таа навистина не е шега. Каде удира, трева не расте. Ако вие самите не се согласувате да играте според нејзините правила, таа ќе ве присили - знаете, тоа е нејзиниот син. Ќе ја освоите ако ѝ влезете под кожа и ја освоите нејзината доверба. Кога ќе успеете, направете го тоа на свој начин.

ЛАВ

Заборавете на демократијата и човековите права. Ниту Стразбур не помага. Таа не прашува, таа наредува. Си тера по својот пат, никогаш не гледа назад, а камоли на некоја девојка таму. Но, таа не го прави тоа од инает, тоа е спонтано - добро, таа е Лав. Откако ќе те фати за врат, ќе заќутите. Затоа покажете ѝ ги вашите заби уште на почетокот. Таа е сè само не глупава и единственото нешто што го цени е достоен противник.

ДЕВИЦА

Таа е педантна, опсесивна и воспитана свекрва, па после една недела заеднички живот сигурно ќе ве боли глава. За среќа, е дискретна, па нема да го пика носот во вашите работи. Но, кога ќе одлучи дека треба да се вклучи, ќе ти ја испие крвта низ сламка, сето тоа убаво и дискретно. А најчудно е што со текот на времето и вие самите ќе почнете да верувате во сѐ што таа ќе ви каже. Единствен лек за тоа е емиграцијата во Нов Зеланд, на пример.

ВАГА

Таа е една од најпрефинетите, но и најперфидните свекрви во Зодијакот. Секогаш е беспрекорно уредна, дури и за изложба. Целата пензија ја троши на козметика, па постојано ќе ве обвинува што не сте доволно уредни и што не се грижите за нејзиниот син. Најдоброто оружје против неа е да ја игнорираш. Игнорирајте ги нејзините нови чевли и преправајте се дека не сте ја забележале нејзината нова фризура. Тоа ќе ја „убие“.

ШКОРПИЈА

Нема лесно да се разберете со неа. Во еден момент таа е нежна и искрено сака да помогне, а потоа има нагон да урне сѐ што е пред неа. Нема да го поштеди ниту сопствениот син, а камоли тебе, која за неа не си никој и ништо. Со неа можете да бидете или пријател или непријател, но ве советуваме да го изберете првото, инаку ќе ги изгубите сите битки.

СТРЕЛЕЦ

Никогаш нема да ви биде досадно со неа. Може бескрајно да раскажува настани од соседството, што е доста иритирачко. За среќа, знае да запре кога треба. Жената ја почитува туѓата слобода. Никогаш не ја избегнувајте бидејќи таа сигурно ќе ве најде. Не мора да излегувате со неа. Кога ќе видите дека може да дојде до конфликт, ѝ кажувате сочни озборувања, а таа ќе биде мирна како бубачка.

ЈАРЕЦ

Пред вас е силен, тежок и упорен противник. Тешко дека ќе најдете слаба точка кај неа. Кога навистина ви треба помош во животот, таа ќе биде тука за вас. Но, немојте да мислите дека можете да ја искористите или да ја измамите. Таа е мудра и знае што правите пред да направите потег. Ако сакате да ја победите, вознемирете ја. Кажете ѝ дека изгледа лошо и дека мислите дека нешто не е во ред со неа. Тоа ќе ѝ даде добар потрес.

ВОДОЛИЈА

Невообичаена, весела свекрва. Повеќе ја интересираат проблемите на јужноафриканските верверички отколку што ќе јадете утре. Не ја замарајте и вашата врска ќе биде одлична. Ако сакате да ја држите подалеку од вас, одлучете се за некоја форма на студена војна бидејќи нема да направите ништо против неа со сила. Сепак, бидете внимателни. Со комбинација на хистерија и леден, висок интелект, таа едноставно ќе ве пребрише од својата листа на проблеми.

РИБИ

Кога имате свекрва во куќата под знакот Риби, тогаш можете да кажете дека сте направиле опасна грешка. Толку многу го разгалела синот што и сега, кога ќе порасне, ќе сака да го негувате како неговата мамичка. Значи, ако делите простор за живеење со неа, ќе мора да станете нејзина копија. Сè ќе мора да биде убаво и хармонично за нејзиниот мал син да продолжи да биде крал на тронот.

Извор: zena.blis.rs