На две години ја удри комбе кое ѝ нанесе грди лузни: Никој не веруваше дека 3 децении ќе биде со најзгодниот фраер

Кога имала само две години доживеала голема несреќа која за малку ќе ја чинела живот, но не се откажала. Актерката и продуцент Труди Стајлер е во брак со музичката икона Стинг 30 години.

Стинг и неговата сопруга Труди Стајлер приредија прекрасно прикажување додека позираа на црвениот тепих на премиерата на „Партенопа“ за време на 77. Кански филмски фестивал во вторник.

Музичарот (72) беше облечен во темносин блејзер и панталони, со бледо сина кошула и чевли со тропски принт. Во меѓувреме, актерката (69) покажа гламурозен син фустан, здружен со голем кафеав појас и складна чанта.

Стинг (роден како Гордон Самнер) и Труди Стајлер се заедно долго време и важат за еден од најхармоничните парови меѓу познатите.


Љубовта им трае со децении, а парот беше во врска 10 години пред да се венчаат во Вилтшир во август 1992 година. Стинг и Стајлер се родители на четири деца: Мики, Џејк, Елиот и Џакомо. Музичарот ги дели и ќерката Фуксија и синот Џо со поранешната сопруга Френсис Томелти.

Во интервју за списанието People во декември 2019 година, Стинг ја опиша својата сопруга како неговата „главна личност кон која се обраќа“.

Тој објасни: „Некој ми рече пред некој ден: „Која е најимпресивната личност што некогаш сте ја запознале? Реков: „Мислам дека сум во брак со неа“.


Чувството е, не изненадувачки, взаемно. Стајлер рече за нејзиниот сопруг: „Тој секогаш се развива, секогаш ме изненадува. Чувствувам дека сè уште сме во прекрасна авантура заедно“.

Па, која е сопругата на Стинг? Еве сè што треба да знаете за Труди Стајлер и нејзиниот однос со музичарот.

Стајлер е родена на 6 јануари 1954 година во Бромсгроув, Ворчестершир, Велика Британија. Таа одела во средното училиште Норт Бромсгроув пред да оди во Бристол Олд Вик.

View this post on Instagram

A post shared by Trudie Styler (@trudiestyler)Зборувајќи за своето детство, Стајлер изјави за „Гардијан“ во 2019 година: „Повеќето од луѓето на улицата каде што сум родена во Бромсгроув работеа во фабрика или се занимаваа дактилографија. Кога една вечер по мојот 18-ти роденден му кажав на татко ми дека сакам да оди во драмско училиште, тој рече: „Ако сакаш да го направиш тоа, мора да одиш“. Се најдов себеси како патувам со автостоп до Стратфорд-на-Авон, таму требаше да одиш ако сакаш да бидеш актерка.

Кога Стајлер имала само две години, била удрена од комбе, при ударот се превртувала неколку пати што довело до неколку операции од детството до адолесценцијата. Таа се присети за време на интервјуто за британски „Телеграф“ во април 2014 година дека нејзините операции продолжиле до нејзината 18-та година, по што следеле ревизии на лузните за да ги заменат веѓите. Инцидентот ја остави со лузни на лицето, коренот на нејзината несигурност од младоста.

View this post on Instagram

A post shared by Trudie Styler (@trudiestyler)Таа изјави за весникот: „Лузните на моето лице отсекогаш правеа да се чувствувам како да не сум многу привлечна личност. Секогаш сум несигурна за себе, моето лице“.

Стајлер ја наведе глумата како еден од начините на кои можела да ја „врати“ својата самодоверба по несреќата со која се соочила како дете. Таа изјави за „Гардијан“ во април 2019 година: „Имав многу лузни на лицето и мојата самодоверба беше многу ниска, но кога почнав да студирам глума во гимназијата, тоа се промени. Ги сакав литературата и Шекспир, а кога почнав да откривам ликови кои немаа никаква врска со Труди, бев слободна“.

Покрај работата како актерка и продуцент, Стајлер е и страствен екологист и филантроп. Таа е застапник и основач на бројни организации кои ги поддржуваат здравствените, еколошките и хуманитарните напори.


foto: instagram