Меланија Трамп со синот прв пат во јавност по скандалот: Се појави со наведната глава и видно изреволтирана од одлуката на судот, а сите забележаа една работа

Доналд Трамп стана првиот американски претседател кој беше осуден за кривично дело во четвртокот, откако поротата во Њујорк го прогласи за виновен за фалсификување документи за да ги прикрие исплатите на порно ѕвездата Сторми Даниелс пред изборите во 2016 година за прв пат по овој скандал за кој пишуваат сите светски и домашни медиуми.

По политички турбулентните настани, Меланија Трамп и нејзиниот син Барон беа забележани како го напуштаат станот во Њујорк, а она што на сите им падна во очи е куп багаж од Луј Витон.

Она што исто така може да се забележи е дека Меланија не била добро расположена, многумина коментираа дека одлуката на судот не и била лесна.

Ова појавување по контроверзната вест за Доналд Трамп привлече големо медиумско внимание, а деталите за нивниот изглед и однесување предизвикаа бројни коментари.

Меланија е во режим на „Имам пари да ти купам сè“, „Куклата е подготвена за одмор, што е важно што ќе каже светот, иако ми изгледа малку нервозно“, пишуваат на социјалните мрежи.

Меланија за своето прво појавување во јавноста реши да облече прекрасен кафеав комбинезон со потпис на познатиот бренд „Макс Мара“ кој чини повеќе од 1.300 долари. Заедно со комбинезонот носеше и чанта во камила боја на моделот „Кели“. Оваа скапа чанта се продава од 15.000 до 17.000 долари.

Поранешната прва дама го комплетираше својот изглед со шапки и очила за сонце, додека Барон носеше сино одело со црни чевли, ремен и без вратоврска.

Семејните возила се упатија кон Бедминстер, Њу Џерси, каде семејството поседува раскошен имот.

Да потсетиме, Доналд Трамп ќе биде осуден на 11 јули. Трамп може да биде осуден на четири години затвор, но оние што се осудени за истите дела обично се казнуваат со парична казна или условно.

Поранешниот претседател зборуваше веднаш по објавувањето на одлуката на поротата. Пред судницата на Менхетен повтори дека целиот процес е срамен, а го водел „корумпиран судија кој е во конфликт на интереси“.

„Ова е монтиран и срамен судски процес. Вистинската пресуда народот ќе ја донесе на 5 ноември на избори. Јас сум невин човек, се борам за уставот, за оваа држава... Ќе продолжиме да се бориме и ќе се бориме до крај“, рече Трамп.

Фото: Инстаграм
Извор: Zena.blic.rs