Мек, лесен и совршен за разладување на телото: Меган Маркл има летен фустан кој не излегува од мода со децении

Фото: Emmanuel Osodi / AFP / Profimedia

Изработен од лен, овој фустан со класичен крој е задолжителен секоја година и се носи од април до октомври

Меган Маркл ги воодушеви сите собрани на специјален настан каде пред два дена се појави во друштво на својот сопруг принцот Хари во Нигерија.

Таа и принцот Хари ги усогласија своите стилови појавувајќи се во ленени парчиња за специјалната пригода. Како што продолжува турнејата на Меган Маркл и принцот Хари низ Нигерија, нивниот изглед постојано се подобрува.

Имено Маркл присуствуваше на специјален прием за воените семејства и вдовици во соработка со националната добротворна организација Нигерија: Непобедена во штабот за одбрана во Абуџа, каде што носеше бел ленен фустан без прерамки совршен за лето.


Нејзиниот фустан се совпадна со крем ленениот костум на Хари и прекрасно се совпадна со златното ѓердан со приврзок и многуте блескави алки кои блескаа на нејзиниот зглоб.

Извор: glossy.rs