Манекенката со македонско потекло Данијела Димитровска го покажа бујното деколте: Од нејзиниот изглед ќе ви застане здивот

Данијела Димитровска, водителка на утринската програма на ТВ „Блиц“ и поранешна сопруга на Огнен Амиџиќ, со право важи за една од најубавите Србинки.

Данијела на социјалната мрежа Инстаграм објави фотографија од плажа и уште повеќе ја подигна температурата.

Данијела го покажа своето извајано тело, но и бујната деколте кои никој не остава рамнодушен.

Во дел од кометарите на фотографијата, нејзините следбеници коментираат дека изгледа како божица и дека никој не може да и парира на овие простори.

Водителката на утринската програма на телевизија Блиц и модел Данијела Димитровска е една од најубавите и најзгодните дами на српската јавна сцена.

Со оглед на сето тоа, не е чудно што убавата манекенка секојдневно е „бомбардирана“ на социјалните мрежи со едно исто прашање – што јадете за да изгледате толку добро.

„Утрото го започнувам со вода со лимон“

За да не одговара на секој поединечно, Данијела Димитровска сними видео во кое откри како изгледа нејзиното мени.

- Утрото го започнувам со вода, лимон и суплементација, пијам пробиотик наменет за жени кој го зачувува репродуктивното здравје и го зајакнува организмот. Потоа продолжувам на појадок. Омилена ми е палентата со сирење и кисело млеко.

– За ручек повеќе сакам да јадам тортиља со туна, зеленчук и сирење – истакна таа.

За разлика од многу дами кои се грижат за линијата, Данијела Димитровска не ја избегнува вечерата.

-Вечерта јадам потаж од тиква и салата со зеленчук, авокадо и сланина - открила манекенката висока 178 сантиметри и совршено градена.

Нема сомнеж дека за нејзината фантастична форма се заслужни и редовните посети во теретана, но и тоа што на менито нема слатки.

- Ако сум екстра гладна меѓу оброците, додавам ужина, овошје или јаткасти плодови - заклучи Данијела Димитровска.

Да потсетиме, Данијела Димитровска, водителката на емисијата „Утро на Блиц“, која се емитува на телевизијата Блиц (МТС117), секое утро ги информира гледачите за сите жешки теми во Србија.

Данијела неодамна проговори за кастингот низ кој поминала за да ја добие оваа работа, а како што рече додека сите околу неа верувале во неа, таа не била баш сигурна во себе.

-Кога отидов на кастинг и реков на мама, одам таму само за да ги испочитувам колегите кои ми се јавија, но немам намера да се трудам многу, мислев дека нема да можам да го направам тоа без разлика што некаде длабоко во душата сакав во одреден момент сакав да се занимавам со работа на телевизија. Не верував доволно во себе. Мајка ми ми рече „Ти тоа го можеш“, моето момче, другарките ги гледав зачудено. На кастингот слушнав некои кандидати кои беа пред мене и бев целосно уништена и помислив „не, не“, на тимот зад камерите и реков „луѓе, си одам дома“, каде што ми рекоа, оваа врата кога се отвора и затвора, нема враќање. Побарав ракија, веднаш ми обезбедија, многу брзо отидов на сет, без подготовка прочитав се што беше напишано на промтер, таму се сретнав и со колегата Љуба Булајиќ. Имав многу трема, и реков на мајка ми дека нема шанси да поминам. Следниот ден ми се јавија и ми рекоа дека сум поминала во вториот круг. Го имав тој одбранбен механизам да се смеам, ми се чини дека ги купив - изјави за „24сата“ Данијела Димитровска.

Фото: Инстаграм
Извор: Blic.rs