„Известете ги дека нивните момчиња прво треба да се разведат“: Јована Јеремиќ удри по колешките, па им порача „Јас сум ноќен кошмар“

Водителката на утринската програма на Пинк, Јована Јеремиќ ужива во врска со бизнисменот Драган Станковиќ, кој е 14 години постар од неа, чиј идентитет извесно време го криеше од јавноста.

Јована и Драган во неколку наврати истакнаа дека се најголемите љубови еден на друг, а сега Јована Јеремиќ на Инстаграм се нафрли на колегите кои ја копираат нејзината и љубовта на Драган и јавно им се обрати.

-Известете некои од моите колеги од другите медиуми, кои би сакале да ја копираат мојата и љубовта на Драган, дека нивните момчиња прво треба да се разведат од своите сопруги за да бидат прикажани во јавноста како големи љубовници кои ги почитуваат и гледаат на нив како кралици. Само кажувам, ништо лично. Твојата Јована Јеремиќ, прочитај кошмар на Јава - напиша Јована.

Таа и претходно јавно им се обрати на колегите

Јована неодамна се појави видно бесна на интернет, а во таа прилика им се обрати на некои нејзини колешки кои прашуваат дали вилата со базенот во Грочка е на нејзино име.

- Слушнав дека главна тема е дали вилата во Грочка е на мое име! Гледам дека некои мои колешки се занимаваат со оваа тема, со оглед на тоа дека веројатно би сакале маж да им среди да добијат, барем еднаш во животот, можеби нешто повеќе од парфем, а камоли кога е самовила во прашање! Да ве воодушеви - да! Нема потреба да одите наоколу, да ги повикате моите пријатели, да одите на огласи за да ја проверите куќата... Ќе ви ја спасам маката! Таа е на мое име и не само вилата, многу повеќе. Но, не дозволувајте да ви трпи здравјето поради тоа, сакав јавно да ви се обратам - рече Јована.

-Тие колешки кои вчера, синоќа, пред два дена ги прашуаа моите пријатели дали куќата е на мое име, ќе бидат означени во остатокот од мојата приказна, само да знаат со која категорија зборуваат и за кого прашуваат - продолжи Јеремиќ.