Им врати со иста мера: Меган Маркл за посетата во Нигерија носеше фустан со кој ја испровоцира Бакингемската палата

Иако самата посета привлече внимание, во фустанот што Меган Маркл го облече во таа прилика има еден детаљ за кој се верува дека има иронична порака.

Меган Маркл и принцот Хари го започнаа своето патување во Нигерија во петокот со посета на училиште, но на интернет веќе многу се зборува за една работа повеќе од самата интеракција со учениците.


Војвотката од Сасекс изгледаше неверојатно во макси фустан со праска боја, со гол грб од Хајди Мерик - и случајно (или не), стилот се вика „Виндзор“.

Маркл го носеше соодветно именуваниот фустан со златен ѓердан и подолг ѓердан од дрвени мониста што одговараше на оној што и го подари принцот Хари за време на нивната посета.

Таа ја собрала косата во ниско опавче за да ги покаже своите винтиџ златни обетки Lanvin, комбинирајќи со минимална шминка во нејзиниот блескав изглед.

Сепак, обожавателите не можеа, а да не ја забележат иронијата на војвотката - која го напушти кралскиот живот и нејзиниот дом на имотот на замокот Виндзор во 2020 година - облечена во фустан со името Виндзор во 2024 година.

Бакингемската палата неодамна промовираше свои конзеви од јагоди, не долго откако Маркл објави дека нејзината прва линија American Riviera Orchard ќе биде џем.

Фото: Инстаграм
Извор: Glossy.espreso.co.rs