Го организираше убиството на мајка си, излезе од затвор, се разведе и сега го менува личниот опис: Најпознатата „маченичка“ на светот сврте нов лист


Џипси Роуз Бланшард го официјализираше разводот со Рајан Андерсон. Поранешната осуденичка поднела барање за развод од нејзиниот отуѓен сопруг само една недела откако објавија дека се разделуваат, објави TMZ во понеделникот.

32-годишната Џипси Роуз Бланшард, првично во објава на Фејсбук откри дека таа и дефектологот се разделиле.

- Луѓето прашуваат што се случува во мојот живот. За жал, јас и мојот сопруг се разделивме и се вратив во семејниот дом, напиша тогаш таа.

Иако причината за нивното раскинување не е позната на јавноста, деталите може да излезат на виделина во нејзината претстојна документарна серија, која се очекува да биде фокусирана на нејзиниот живот надвор од затворот.

Андерсон во неделата на својот Инстаграм откри дека фановите ќе можат да видат што го предизвикало нивниот развод кога ќе се емитува серијата.

- Снимавме многу, затоа останете со нас, рече таа.

Џипси, која се омажи за нејзиниот, веќе поранешен сопруг за време на нејзината осумгодишна затворска казна во јули 2022 година, додаде дека го слуша своето срце и дека и треба време да се пронајде себеси.

Раскинувањето дојде „одеднаш“

Тие до неодамна беа неразделни бидејќи во јануари присуствуваа на премиерата на филмот „Затворските исповеди на Џипси Роуз Бланшард“ и се појавија рамо до рамо во серија интервјуа. Дури и се пофалила со нивниот интимен живот.

Сепак, нивната романса не беше онака како што изгледаше бидејќи нејзината блиска пријателка Надија Везир изјави за People дека Џипси наводно била загрижена дека нејзиниот сопруг ќе ја удри.

- Џипси рече дека се плаши дека ќе ја удри. Тоа не се случи – но тоа се случило во минатото со нејзината мајка. Така, нејзиниот прв инстинкт беше да се подготви и да биде повредена.

Таа понатаму тврдела дека ноќта кога Џипси решил да го напушти Андерсон, тој ѝ врескал во лице.

Оттогаш Бланшар е видена со нејзиниот поранешен вереник. Од друга страна, Андерсон тврдеше дека е изненаден од раскинувањето, велејќи дека „сето тоа излезе како гром од ведро небо“.

Се вратила кај бившиот

Џипси неодамна беше видена како ја обновува врската со нејзиниот поранешен вереник, Кен Уркер, со кого беше свршена една година во 2018 година.

Исто така, таа реши да поработи на себе и на својот физички изглед, изјавила дека операцијата на носот на која се подложила на 5 април, „минала одлично“.

- Имав болки, но земам антиинфламаторни лекови, изјави 32-годишникот за People.

Да потсетиме, мајка ѝ со години ја уверуваше дека е болна, и кажуваше дека има леукемија и други разни болести, и даваше лекови и ја носеше на операции, ја потстрижуваше косата и ја тераше на инвалидска количка, се додека не ја уби мајка си.

Фото:screenshot