Го има најсовршениот задник: Оваа Македонка е инспирација за сите жени

Ана Стојанова. Многумина веројатно го слушнале нејзиното име, а веруваме нема жена која не ѝ завидува на совршено обликуваниот задник.

Стојанова важи за најфит дамите кај нас, а има и зошто.

Години наназад таа работи како онлајн фитнес тренер и има цела армија на жени на кои им дава упатства за поздрав начин на живот со помош на вежби и правилна исхрана.

Со своите илјадници следбеници на Инстаграм Ана постојано споделува совети, а неретко објавува и фотки од себе со чија помош сака да покаже дека трудот ќе им се исплати.

Од танга монокини до хеланки, често го истакнува своето совршено обликувано тело кое е инспирација многу жени да почнат да работат на себе.

View this post on Instagram

A post shared by ANA STOJANOVA (@annstojanova)View this post on Instagram

A post shared by ANA STOJANOVA (@annstojanova)View this post on Instagram

A post shared by ANA STOJANOVA (@annstojanova)FOTO: Instagram