Елегантно и префинето: Мими Јовановска во долг црн фустан со специфичен бел вез

Елегантна и префинета, во црн долг фустан велешанката Мими Јовановска ја истакна нејзината фигурна.

Макси фустанот е незаменливо парче облека што на секоја жена ќе и донесе чувство на самодоверба, елеганција и удобност.

Мими за посебна пригода избрала црн фустан, со долги ракави и интересен крој во делот на половината надополнет со бев вез. Црни сандали полн погодок за оваа модна комбинација.

Мими изгледа одлично една година откако на овој свет го донесе малиот Никола. 

Фото: Фејсбук