Часовник на неделата: Tissot Bellisima - совршен подарок за секоја дама

Времето е највредниот подарок што можете да ѝ го дадете на вашата сакана личност. А безвременската љубов е еднаква на безвременски подарок. Часовникот „Tissot Bellisima“ e спомен кој ќе го памети вашата сакана цел живот.

Деликатниот часовник е дизајниран да се носи за магични моменти и специјални прилики кога треба да заблескате. Со своите романтични и нежни детали, овој часовник е совршен избор за секоја дама.


Часовникот е со дијаметар 26 mm, материјалот на ремчето е челично 316 L, стаклото е сафирно, материјалот на куќиштето е изработено од челик 316L, механизмот е кварцен.

*кликнете на фотографијата за повеќе информации

Овој и уште многу други часовници ќе ги пронајдете во продавниците на Божиновски, или он лајн на нивната веб страна.

*пр објава