Болни зборови на ќерката на Гоца Тржан за нејзиниот татко Иван Маринковиќ: „Нема што да се разбере, тој е свесен за своите постапки!“

Лена и Гоца имаа многу емотивен разговор

Пејачката Гоца Тржан и нејзиниот долгогодишен љубовник Радомир Новаковиќ го снимаат своето семејно реално шоу „Мојот совршен брак“ за телевизијата К1, па на јавноста ѝ се достапни многу детали од нивниот живот.

Така сега на социјалните мрежи кружи видео во кое нејзината наследничка Лена и пејачката, зборува за таткото на девојчето и долгогодишен учесник во различни реални шоуа, Иван Маринковиќ.

- Можеше да биде многу подобро, сѐ можеше да биде поинаку, да се однесуваше поинаку. Ме разочара во некои ситуации – ѝ рече Лена на мајка си.

- Дали си свесна дека немаш никаква врска со тоа? - праша Гоца.

- Свесна сум за тоа, но пак, татко ми е... - истакна Лена.

Гоца не криеше дека е во депресија поради сѐ, а на прашањето како може да го поправи тоа, Лена одговори: „Не можеш“.

- Сто пати ти кажав „извини“ во негово име – продолжи пејачката.

- Не можеш ништо, зависи од него. А него го боли га*от, како и секогаш - рекла Лена.

- Мислам дека тој едноставно не е свесен за своите постапки. За него целта ги оправдува средствата, тој не ја гледа пошироката слика. Се обидувам да го разберам тоа некаде - рече поранешната сопруга на Иван.

- Јас не разбирам. Ти пробувај, јас нема да разберам. Нема што да се разбере или да не се разбере. Фала му на Бога, тој е свесен човек, свесен е за своите постапки - решителна беше Лена, а Гоца на крајот истакна:

- Не знам дали е свесен.

Да потсетиме, иако не се во добри односи, Гоца Тржан истакнува дека не жали за бракот со Иван Мариновиќ само поради една причина, иако тој за неа е голема грешка.

И по неколку години и јавни расправии, Тржан го допре својот прв брак, за кој не жали само заради ќерката Лена, бидејќи тоа е најубавото нешто што го добила во животот.

- Да, барем од моја страна. Секогаш имам впечаток дека, до сега, до сегашниот сопруг, секогаш имав впечаток дека повеќе сакам отколку што сум сакана - истакна пејачката Гоца Тржан во емисијата „На терапија со Славица...“

- Немам проблем со претходниот брак сѐ додека не му го спомнуваме името. Сите сме грешиле и грешиме во животот. Да се ​​разбереме, тој не ми е прва грешка во емотивна смисла. Имаше и една голема грешка пред него, а од една грешка налетав на истата грешка, но тоа е антиподот, а антиподите се всушност лицето и реверсот на истото - изјави Гоца и отворено призна:

- Да не бев во таа врска, можеби никогаш немаше да се омажам за ...

- Ама не би ја имала Лена, тоа би било грев - продолжи Славица Ѓукиќ Дејановиќ.

- Тоа е точно. Апсолутно не жалам за мојот прв брак, да бидеме појасни. Беше грешка во смисла што избрав татко за моето дете кој, ќе кажам, не е достоен за такво дете.

- Значи, се срамите од вашиот избор? - ја праша Славица Ѓукиќ Дејановиќ.

- Да. Одев на психотерапија за да си простам за таа грешка. - одговори пејачката.

Гоца накратко за врската на Лена и нејзиниот татко изјави:

- Па, тие немаат никаква врска. Сè во животот оди според заслугите.

Извор: телеграф.рс