Без филтри и фотошоп: Вака навистина изгледа Цеца Ражнатовиќ во костим за капење (ФОТО)

Костимот на Цеца Ражнатовиќ е идеален за дами во шестата деценија

Изборот на костим за капење е многу важен за секоја жена. Освен потребата да се сокријат малите маани, важно е да е удобен и да ја следи линијата, а костимот на Цеца е идеален.

Дамата која во јуни ќе го прослави 51-виот роденден гордо ги носи своите години, а костимите за капење на Цеце Ражнатовиќ станаа главна тема на социјалните мрежи. 

Пејачката во десеттата епизода од шоуто „Цеца шоу“ покажа како ужива во убавото време, а едноделниот костим за капење ги воодушеви дамите кои внимателно го следат секој нејзин чекор.

View this post on Instagram

A post shared by (@stylebyceca)


Станува збор за модел на марката „Агогоа“, кој може да се најде по цена од 145 евра, а целиот стајлинг го заокружија темните очила на марката „Том Форд“.

Цеца веќе со години добива коментари за нејзината совршена форма, дамско држење и убавина, а и овој пат беше така.


Извор: глориа.рс