Александра Пријовиќ на рака носи 18.000 евра: Заработи милиони од турнејата, а на социјалните мрежи се пишува за нејзиниот накит

Александра Пријовиќ секогаш носи две скапи парчиња накит.

Александра Пријовиќ вложи многу пари во својата турнеја „Од исток до запад“, а многу пари се потрошени за накит и облека.

Пејачката од почетокот на турнејата одржала дури 37 концерти во 13 градови, како во Србија, така и во регионот, а посебно се потрудила за секој настап да има различен иглед, што е огромен трошок.

View this post on Instagram

A post shared by Style of Aleksandra Prijovic (@aleksandraprijovicstyle)


Нејзините скапи костими беа подеднакво привлечни како и накитот што го носеше за да одговара на нив.

На еден од концертите, Пријовиќ даде интервју за медиумите, при што нејзиниот прстен и нараквица ги привлекоа сите погледи. Многумина би рекле дека се работи за едноставен накит и дека не чини многу, но пејачката вечерта на раката носела нешто помалку од 18.000 евра.

View this post on Instagram

A post shared by Style of Aleksandra Prijovic (@aleksandraprijovicstyle)


Нејзиниот прстен од познат бренд чини 3.450 евра, додека за нараквица платила дури 14.500 евра.

Фото: Инстаграм
Извор: Mondo.rs