24 февруари ви носи изненадувања: 3 хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во љубовта за време на полна месечина во Девица

Февруари 2024 година е месец на силна енергија, бидејќи покрај спојувањето на Плутон, Марс и Венера, не очекува прекрасна полна месечина во Девица со триго до Јупитер.

Топла и пријатна енергија буквално ќе биде во воздухот - само дозволете се да се заљубите и слободно прифатете ја таа покана за кафе!

3 хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во љубовта

Бик

Полната месечина се случува во вашиот љубовен сектор, со триаголник до Јупитер во вашиот знак. Можеби ќе запознаете личност која ќе влијае на вашата самодоверба и она што таа личност ќе го каже за вас ќе го промени вашето разбирање за љубовта. Најверојатно, може да се сретнете тајно или личноста ќе биде поврзана со вашата работа. Можен аспект на канцелариска романса.

Девица

Полната месечина на 24 февруари се случува во вашиот знак; ќе имате жив настан, бидејќи ќе бидете во центарот на вниманието! Најверојатно, некоја личност ќе ви ги признае своите чувства или ќе каже нешто што ќе влијае на вашето мислење за врската. На пример, ќе сфатите дека сте носеле розови очила за разбирање на суштината на љубовта, но сега тие ќе паднат.

Риби

Полната месечина во секторот за врски ќе ви донесе средба со маж, како и сумирање на романса која би можела да трае од 15 септември 2023 година. Најверојатно на 24 февруари ќе имате важен состанок со маж, а тој може да биде доста сериозен и постар од вас.

Извор: glossy.rs