Важеше за божица и најубава жена во светот, а денес има 46 години и изгледа нереално, без трага „пластика“ на неа: Краде погледи во фустан со убиствено деколте

Францускиот моден дизајнер Симон Порт Жакемус неодамна одржа спектакуларна модна ревија на италијанскиот остров Капри, собра бројни познати убавици. Во првиот ред на ревијата седна познатата француска актерка и манекенка Летисија Каста, која долго време немавме можност да ја видиме во јавноста.

Летиција Каста плени со сексапил во едноставен, но многу предизвикувачки фустан кој ја истакна нејзината сензуалност и зрела женска убавина.


Познатата Французинка се појави во долг, црн фустан кој ја следи линијата на телото во пределот на торзото, по што нежно паѓа, проширувајќи се во големи набори. Но, посебен детал беше огромното деколте, кое навистина ги привлече погледите на сите присутни.

Сепак, благодарение на нејзината вродена елеганција, Летиција никогаш не изгледа вулгарно, а тоа не беше случај ниту сега. Таа остана доследна на минимализмот, оставајќи ја оваа облека да зборува сама за себе, па не носеше никаков накит.


46-годишната девојка се одлучи за миди боб обвиткан во раскошни локни на краевите, а имаше шминка во неутрални тонови, освен светло-кафеав кармин.


Да потсетиме, Летиција на почетокот на милениумот важеше за една од најубавите жени во светот и не само што беше мислењето на јавното мислење, туку доби и неколку официјални потврди на различни листи, а беше вистинска муза за модни дизајнери и фотографи.Со прекрасни сини очи, бујна руса коса, полни усни и неправилна, но шармантна насмевка – оваа Французинка лесно го освои светот, а и покрај тоа што е на јавната сцена повеќе од две децении, нејзината убавина сè уште не избледува, иако таа не е толку популарна како што беше порано.


Интересно е што таа е една од ретките светски убавици која не подлегна на трендот на пластични операции, туку реши да остане природна, достоинствена и можеби со уште неколку брчки, но со неверојатна енергија и харизма.

Да потсетиме, Французинката покрај со манекенство активно се занимава и со актерство, а вратата и ја отвори филмот „Астерикс и Обеликс против Цезар“ од 1999 година. По светскиот успех на филмот, славата на оваа дама се прошири надвор од границите на Европа, а Французите и ја дадоа титулата „Маријана“, која го претставува симболот на нивната република и олицетворение на слободата на францускиот народ. На пример, Брижит Бардо и Кетрин Денев ја носеа оваа титула пред неа.


FOTO: Instagram printscreen