„Со него замина и литар крв...“ Карлеуша реобјави видео со Душко - „пука“ од емоции: Се гледа дека го сака...

Домашните и регионалните медиуми со денови шпекулираат за инцидентот во вилата на семејството Тошиќ на Дедиње, кога Јелена Карлеуша во полиција го пријавила сопругот Душко Тошиќ дека физички ги нападнал неа и нејзината пријателка.

Иако во единственото јавно обраќање во врска со инцидентот рече дека е во тежок период и дека мора да ѝ биде подобро, се чини дека Јелена веќе успеала да продолжи понатаму и да заборави на несогласувањата со сопругот.

Доказ за тоа тврдење е што пејачката на својот официјален профил на „Тикток“ сподели стари видеа од времето на нејзината најголема љубов со Душко, во кои двајцата се бакнуваат, гушкаат и уживаат заедно.

Видеото е придружено со текстот на емотивната балада „Праштај“ (Простувај) на нејзината пријателка и колешка Милица Павловиќ, чии текстови ги напиша познатата Љиља Јорговановиќ, а за која многумина тврдат дека се едни од најубавите што ги напишала во кариерата.

Овој потег на Карлеуша воодушеви многу нејзини следбеници кои навиваат сопружниците да ги надминат сите брачни проблеми и да продолжат понатаму. Имаше и такви кои не гледаат благонаклоно кон ова и сметаат дека пејачката не смее да го преболи физичкиот напад на Душко врз неа и нејзината пријателка.

- ЈК која го реобјавува видеово на Тикток, се гледа дека го сака, но тој е само кретен - гласи еден од коментарите на Х.

Да потсетиме, Јелена пред неколку месеци истакна дека е сигурна дека Душко повеќе не ја сака, но дека и понатаму taa го сака, што уште еднаш го покажа со ова видео од денот на нејзината најголема љубов.

- Душко е љубовта на мојот живот, најубавиот човек и љубовта на мојот живот. Мислам дека Душко не ме сака мене, но јас го сакам него. Сигурna сум дека не ме сака, но јас го сакам затоа што мислам дека... Ние сме во брак, но тоа е проформа брак. Му простив на Душко за се што направи, но Душко не е тип за простување. Не можам да не го сакам Душко затоа што тој е татко на моите деца. Тој е најубавиот човек во мојот живот и би го далa животот за него. Да пукаше некој по Душко, ќе го сопрев куршумот. Не за куршум, за десет, би го дала животот за него - пред неколку месеци истакнала ЈК за медиумите.

Дел од текстот на песната „Просувај“

Прости ми за инает, за другите да разберат

Јас самиот не разбрав

Еден оди прво

со него замина и литар крв

Но, не можев подобро

Курир.рс