Пред да ја запроси и платил пластична операција, па ја земал за жена: Никогаш не ми покажува љубов, но богат е и имам финансиска стабилност

На Тик ток, 27-годишната девојка, која се потпишува како @sidneypurl, ја објави својата приказна, прашувајќи ги своите два милиони следбеници дали претерува затоа што и пречи однесувањето на сопругот.

„Вереникот ме принуди да одам на пластична операција пред да се вериме. Јас имам 27 години, а тој 37, тој е доктор и добро заработува. Инаку, тој редовно дава пари за хуманитарни цели и им помага на сиромашните, а неговите родители се неверојатни. Навистина добро се согласуваме и многу се смееме заедно и уживаме“, рече таа и додаде:

„Нема да глумам дека парите што ги заработува не се привлечни. Не би рекла дека сум материјалистка, но моето семејство навистина се мачеше кога растев, а јас само сакам финансиска стабилност за моите деца“, рекла таа.

Во моментот кога и ја спомнал пластичната операција, вели, биле заедно две години, кога и рекол дека мора да направи липосукција на нозете, пред воопшто да помисли да ја запроси. Откако таа се согласила, тој и ја платил операцијата, па парот потоа се свршил. Но 27 –годишната девојка не била задоволна од целата ситуација.

@sydneypurl My fiancé wouldn’t propose to me until I got plastic surgery - Reddit storytime Using: @Freck Beauty rich bitch serum @rimmellondon lasting radiance concealer  @Nudestix tan glow contour @unicorn_cosmetics bear tease blush  @Huda Beauty cherry blossom powder  @Iconic London triple precision brow definer  @Morphe Cosmetics 18WT palette  @Laura Mercier nude rose caviar stick @Tower 28 Beauty make waves mascara  @LottieLondon diamond bounce highlighter  @Doll Beauty boy bye lip liner  @NARS Cosmetics Morocco air matte lipstick @Kissproductsuk impress cluster lashes #redditstories #makeupstorytime #softglam #makeup #grwm original sound - SYDNEY PURL

„Никогаш не ми дава комплименти, никогаш не ме гали и не ми покажува љубов“, се пожалита таа.

Рекла и дека планирањето на венчавката и станало здодевна работа, но тоа не му го кажала.

„Цел ден работи напорно и не сакам да му се жалам, но не чувствувам дека ме сака и често кога има лош ден ме оттргнува од него“.

„Бегај што побргу“, ѝ напишала една личност во коментарите. „Мислев дека се шегуваш, но гледам дека си сериозен“, додал некој друг следбеник.

„Ти заслужуваш многу подобро и тоа што го кажуваш не е нормално, никој не треба да се однесува така со никого“.

„Ова ми звучи како почеток на злоупотреба. И дури и да не е, не е нормално. Не си се омажила се за него само затоа што ти дава финансиска сигурност, подобро е да живееш малку несигурно, но со љубов“, се само некои од предупредувачките коментари.

Фото: Тик ток принтскрин
Извор: zena.blic.rs