Никола ги направи првите чекори за роденденот на мама: Пејачката Мими Јовановска Нуне слави (ФОТО)

Пејачката Мими Јовановска Нуне имаше два убави поводи за славење

Имено таа го прослави својот 24-ти роденден, но и проодувањето на синот Никола. Ова ново достигнување на синчето кое неодамна наполни една година, пристигна како супер роденденски подарок на мама Мими.

- Лесни чекорчиња злато мое- напиша пејачката, а потоа сподели и фотографии од роденденот.