Неодамна се омажи тајно, без знаење на синовите: Еве колку години навистина има мајката на Дарко Лазиќ


Информациите за нејзината возраст почнаа да заинтригираат многу луѓе на социјалните мрежи

Драмата околу тајниот брак на мајката на Дарко Лазиќ не стивнува, откако нејзиниот нов избраник Драган за Телеграф ја потврди информацијата дека тој и Бранка Лазиќ неодамна се венчале во Виена.

Имено, момчето на Бранка изјави дека тие двајца се венчале, што го налутило пејачот, па тој ги демантираше овие наводи, но подоцна за Телеграф ги потврди неговата мајка.

Како што почнаа овие гласини, многумина прашуваа колку години има Бранко. Како што кажа еден од нејзините пријатели, таа е најверојатно 1974 година, но не може со сигурност да потврди, па вели дека можеби е 1973 година.

Дарко Лазиќ, кој е роден во 1991 година, има две деца ќерката Лорена во 2014 година и синот Алексеј, а сега се очекува уште едно внуче во семејството, бидејќи сопругата на фолкерот, Катарина е бремена и чекаат девојче.

Инаку, партнерот на Бранка Драган изјави дека се венчале, додека Дарко коментирал дека целата ситуација ја користи за своја промоција.

Фото:Screenshot