Неделен хороскоп од 20 до 25 ноември: Девицата ќе ужива во емотивните игри, а овие два знака ги очекуваат непријатни вести

ОВЕН

Љубов: Се обидувате да дешифрирате нечии емотивни сигнали или тајни кодови, но имате впечаток дека вашите напори не го даваат посакуваниот ефект.

Работа: Сфаќате дека вашите идеи се разликуваат од мислењето на мнозинството, но не можете да прифатите некои просечни стандарди за кои се залагаат вашите колеги.

Здравје: Важно е околу себе да гледате среќни и задоволни лица.

БИК

Љубов: Избегнувајте чувствителни теми кои се вовед во нова дискусија со саканата личност. Нема потреба строго да судите за нечии грешки.

Бизнис: Погрешно поврзувате нови настани на деловната сцена, а нечие однесување толкувате во согласност со вашите лични потреби.

Здравје: Преголемата грижа лошо се одразува на вашата психичка состојба.

БЛИЗНАЦИ

Љубов: Без разлика на емоционалниот неуспех или грешката што сте ја направиле, избегнувајте ја опцијата за самоказнување и изолација.

Бизнис: Ништо не добивате со игнорирање на деловните проблеми, линијата на помал отпор не води во насока на позитивни решенија.

Здравје: Слободното време посветете го на семејството и пријателите.

РАК

Љубов: Упорно барате излез од емотивната ситуација која почнува да ве оптоварува. Почекајте да се искристализираат вашите впечатоци и мисли.

Бизнис: На новите деловни предизвици успевате да одговорите со добро осмислени тактики. Треба јасно да ги дефинирате вашите ставови за вредносните критериуми.

Здравје: Применете една од техниките за психофизичка релаксација, опуштете се.

ЛАВ

Љубов: На моменти делувате премногу мистериозно, но партнерот нема доволно интерес или волја да ги дешифрира вашите мисли.

Бизнис: Умеете да воспоставите добра деловна контрола и да ги насочите настаните во насока што носи практични резултати.

Здравје: Зрачите со позитивна енергија и добро расположение.


Следна страна