Неделен хороскоп од 17 до 23 јуни: Скорпиите ги очекува унапредување, Биковите патување, а Близнаците да внимаваат на здравјето


ОВЕН

ЉУБОВ: Следните денови ќе добиете можност за подобрување на односите со луѓето околу вас, но вашата резервираност понекогаш може да го попречи зближувањето. Со поголема отвореност, сè ќе испадне подобро. Ваше е да вложите напор.

КАРИЕРА: Ќе барате нешто, но нема да бидете сигурни што точно. Поради ова, повремено ќе изгледате збунето, како пред себе, така и пред колегите. Застанете и прво размислете за вашите деловни приоритети и цели.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не заборавајте да се опуштите.

БИК

ЉУБОВ: Некои ќе заминат на кратко патување или патување со саканата личност, а тие моменти би можеле да станат незаборавни. Другите ќе ги пречекаат роднините кои ќе ги поврзат со личност за која ќе бидат вистински заинтересирани. Сите ќе бидат меѓу луѓето со насмевка.

КАРИЕРА: Успехот ќе биде на дофат, но ќе забележите дека нешто нема вистинска суштина. Надворешна брилијантност, внатрешна празнина. Позрелите меѓу вас ќе бидат тажни, но и мотивирани подобро да си ја организираат работата.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Дефинирајте ги вашите приоритети.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Вашата потреба за сигурност ќе биде силна во поголемиот дел од оваа недела. Затоа многумина ќе се согласат на компромиси. Сепак, длабоко во себе ќе ги задржите вашите желби. Имате доверба во иднината.

КАРИЕРА: Додека го следите својот пат, ќе стигнете до фаза во која треба да им служите на другите. Овој драгоцен квалитет деновиве ќе дојде до израз, бидејќи во таа насока ќе се развиваат состојбите. Ќе им помогнете на многу луѓе околу вас.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Ќе ви недостига енергија.

РАК

ЉУБОВ: Нема да има значителен напредок во вашите приватни односи. Ќе имате доволно мотивација за комуникација, па многумина ќе го надополнат она што емотивно им недостига со зборови. Ќе успеете во ова.

КАРИЕРА: Прегледот на изминатиот период влева надеж кај другите, но не и во сопствената самодоверба. Сепак, ќе имате можност да ги покажете своите работни вештини. Затоа, не двоумете се, туку направете.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Одете на спортот што го сакате.

ЛАВ

ЉУБОВ: Љубовта изгледа далечна, но другите аспекти од вашиот живот ви даваат сила да ја издржите осаменоста или далечината во врските. Така ќе биде цела оваа недела. Ако сè уште сте сингл, најдете романтичен филм и фантазирајте. Оние кои се во врска треба да бидат толерантни.

КАРИЕРА: На работа ќе покажете борбен однос, па нема да им бидете пријатни на колегите. Обидете се да гледате на сè посмирено и не скокајте на секој предизвик. Вашиот труд и упорност може да се применат на подискретен начин.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Прифатете едноставна техника за релаксација.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Малку е веројатно дека во љубовта ќе го постигнете она кон што се стремите, но барем не се мачете со нешто што нема смисла. Разграничете кој е кој, но не реагирајте по секоја цена. Подоцна, ќе имате можност да ги разјасните вашите чувства.

КАРИЕРА: Ќе бидете добри во справувањето со повеќе напорни теми. На финансиски план треба да постигнете добри резултати. Некои ќе потрошат повеќе од планираното.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Можна е несоница или анксиозност. Игнорирај го.

ВАГА

ЉУБОВ: Ќе размислувате за тоа што ви недостасува во личниот живот и ќе треба да се повлечете. Љубовното расположение ќе ви биде разнишано. Ќе ги намалите љубовните очекувања и ќе станете реални.

КАРИЕРА: Слушајте ги другите повеќе од себе. Луѓето околу вас моментално гледаат повеќе од вас или имаат поголемо влијание врз работите. Соработката е клучот за успехот.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Одете таму каде што се чувствувате добро.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Повеќето од наредните денови ќе бидат среќни и задоволни. Ќе бидете подготвени да споделите се со саканата личност. Малите грижи ќе бидат занемарливи. Оние кои сè уште се сингл треба да излегуваат што почесто.

КАРИЕРА: Многумина ќе бидат изненадени од важноста на работата што претстои. Не плашете се, вие сте повеќе од способни за сè што ве чека. Не преанализирај.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Прошетајте на сонце.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Донекаде ќе отрпнете на љубовта или барањата на другата страна. Најмногу затоа што ова е минлива фаза. Останете смирени и адаптирајте се.

КАРИЕРА: Привилегиите на кои се надевавте ќе ви бидат при рака, но нема да бидете во најдобра форма за самите да ги искористите. Држете се до вашите цели.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Бидете свои.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Врските ќе ви бидат опуштени. Многу парови ќе уживаат без притисок. Ќе има и такви кои ќе бидат повеќе склони да се повлечат и да ги кријат емоциите.

КАРИЕРА: Пречките што ги гледате се помали отколку што мислите. Ги надминувате со вашата имагинација и способност за адаптирање.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Имате доволно сила за сè што ви треба.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Ќе се чувствувате сигурно во врската. Дури и да се збркате, ќе ви биде простено. Оние кои сè уште се сингл најмногу ќе фантазираат.

КАРИЕРА: Мотивирајте се за иднината. Имајте повеќе доверба во другите.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Одмарајте.

РИБА

ЉУБОВ: Генерално повеќе ќе размислувате за љубов отколку што ќе се бакнувате. Ќе има такви кои ќе ве поканат во нивното друштво, но нема да бидете сигурни зошто. Не треба да знаете сè однапред.

КАРИЕРА: Многу ефикасно ќе соработувате со сите околу вас. Минувате низ одредени трансформации.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Победете ги грижите со хумор.