Најбрзата диета на светот: Ослабете 3 килограми за 3 дена, тајната е во овошјето кое сите го обожаваме

Најбрзата и најлесната диета е оваа, симнува килограми како од шега

Во лето секоја дама се прашува која е најбрзата и најлесната диета која ќе ги симне килограмите за краток временски период.

Диетата со суви сливи се смета за една од најбрзите, па затоа им се препорачува на здрави луѓе кои сакаат да ги изгубат вишокот килограми за многу кратко време.

Искуствата на испитаниците ни покажуваат дека за два до три дена можете да изгубите над 3 кг вишок килограми (скоро килограм дневно), што е извонреден резултат!

Доколку се спроведе правилно, со придржување до менито и препорачана физичка активност, ефектите можат да бидат неверојатни.

Зошто сувите сливи се толку добри за слабеење и како да се придржувате до оваа ефикасна 3-дневна диета?

Имено, сувите сливи за слабеење се одличен избор бидејќи го забрзуваат метаболизмот благодарение на нивните диетални влакна, поради што често се препорачуваат во исхраната.

Подоцна, кога ќе дојдеме до подготовка за диета, ќе видите дека препорачаниот внес е само (6) сушено овошје дневно и со нивна помош ќе го снабдите организмот со 15 грама фруктоза и гликозни шеќери и околу 25 грама јаглехидрати.

Доколку сте во можност, ве советуваме да земате најмалку една четвртина од чаша сливи на ден, бидејќи на овој начин добивате 17 проценти од потребниот дневен внес на витамин А.

Истата количина сливи содржи 15 отсто диетални влакна (помагаат за регулирање на шеќерот во крвта) и 10 отсто од препорачаната дневна вредност на калиум (со консумирање на храна богата со калиум, можеме да го намалиме ризикот од висок крвен притисок, срцев удар и други срцевите заболувања, исто така, се составен дел на ова овошје.

Еве го предложеното мени за исхрана со суви сливи за еден ден.

Доручекот:

6 сливи

Грицки

едно јаболко

Ручек:

една виршла и варено јајце

Попладневна ужина

исто како и за ручек

Вечера:

чаша јогурт со малку маснотии

Како што можете да видите од менито, најбрзата и најлесната диета со сливи е прилично рестриктивна, поради што не смее да се следи повеќе од 3 дена.