Милена Антовска призна „како ги малтретира колешките“: Еве што мора да прават за неа дури и кога е надвор 40 степени

Водителката на утринската програма на Канал 5 Телевизија, Милена Антовска Станковска позираше на топлото сонце, облечена во летни бои, кошула со волуменозни ракави, куси панталони истакнувајќи ги долгите нозе и на вискои потпетици.

Иако фотографијата е направена во дворот на телевизијата на жежок алсфалт, водителката посака за момент да биде на некоја егзотична дестинација.

„Уште да сум на плажа“, напиша Милена.

На фотографијата која ја објави на социјалните мрежи, Милена откри како настанала.

„Кога ја малтретираш колешка ти, да те слика“, напиша Милена.

Нејзината колешка Александра Пановска Илиевска е во улога на фотограф, па и на виоски температури покажала лојалност кон колешката,сѐ само за добра фотка.

Фото: Инстаграм