Хурем љуби 18 години помлад колега - хејтерите ѝ порачаа дека личи на нејзиниот син: „Целата оваа пластика не и вреди ништо“

Мерием Узерли, турската актерка која многумина ја сакаа по улогата на Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, по пет години се враќа на актерството. Според турските медиуми, Мерјем ја игра главната улога во серијата „Ру“.

Како што е објаснето, таа прикажува жена која е несреќна во бракот и се заљубува во маж кој е неколку години помлад од неа. Приказната се врти околу 38-годишниот Рајан и неговата сопруга, со која го води ресторанот „Ру“.

Озар, кој е 18 години помлад од ликот кој го толкува Мерјем Узерли, се вљубува во неа.

Иако многумина се возбудени што Султанката се враќа на малите екрани, многумина ја критикуваа и истакнаа дека не е воопшто пар со помладиот колега и дека се „изобличила од операции“.

„Изгледа како да е 20-30 години постара од него, како тој да и е син“, „Сета оваа пластика не и вреди ништо, поприродното е поубаво“, се дел од коментарите.

Актерката веќе подолго време е во центарот на медиумското внимание и поради трансформацијата на нејзиниот изглед. Како што многумина велат, не на природен начин. Според тие коментари, Мерјем направила естетска корекција на усните и јаболчниците, била на ботокс третмани и видно ослабела.

Сепак, ништо од ова не е потврдено.

Мерјем глумеше во споменатата серија од 2011 до 2013 година, а сапуницата се емитуваше уште една година.

Фото: Инстаграм
Извор: Zena.blic.rs