(ФОТО) Со овие панталони ќе ги привлечете погледите на секој маж

Се верува дека една жена може да излуди маж само ако носи здолниште или секси фустан. Но, животното искуство сигурно го побива овој стереотип.

Панталоните се вклопуваат толку цврсто во женската гардероба што се скоро како втора нивна кожа. И некои модели се директен оган и го погодуваат силниот пол право во срцето.


Skinny модел

Овој модел на панталони го добива своето име од англискиот збор skinny што значи кожа. Моделот стои толку цврсто на фигурата на жената што не може да скрие апсолутно ништо.

Кој нормален човек може да го промаши ваквиот изглед?!?


Панталони кои го откриваат глуждот

АкоSkinny моделот на панталони открива каква форма има дамата, панталоните со должина до глуждот се мистерија и мало задевање. Малку откриена гола кожа, во повеќето случаи, делува како силен заведувачки сексипил.

Убавината на моделот е што е актуелен и погоден за секоја возраст и за секоја прилика. Се комбинираат со високи потпетици, со сандали, балетанки,  но и со патики.


Панталони со висок струк

Панталоните со висок струк визуелно ги издолжуваат нозете и ја потцртуваат половината, прекривајќи ги скоро сите основни недостатоци со фигурата.

А мажите ... Тие гледаат прекрасен резултат и не можат да ги тргнат очите од вас!

Кои се нејзините други предности? Совршено го крие вишокот  во половината и се идеално парче облека за сите дами чија фигура е далеку од совршена.


Кожени панталони

Кожата е многу сензуален материјал. Заедно со тантелата, свилата и кадифето предизвикуваат визуелни асоцијации со кожата.

Кај овој модел е важен материјалот повеќе отколку моделот.

Моделот skinny кожени панталони ќе ги победи и широките панталони и моделот на панталони со висок струк. Колку е поприпиен моделот, толку поприродно и неодоливо ќе изгледате во очите на посилниот пол!

Сите овие модели може да ги најдете во он-лајн проавницата на Fashion Group, на попуст од 70%.