(ФОТО) Наскоро полни 70 години: Ричард Гир ужива со својата 34 години помлада сопруга на одмор

Познатиот актер Ричард Гир вечќе некое време ужива со својата 34 години помлада сопруга на одмор во Тоскана, Италија, а папараците по втор пат ги фатија во љубовна прегратка. Со нив е и сонот Александар кој има пест месеци. 

Гир и сопругата Алехандра Силва одмараа на тревата читајќи книги и разговарајќи еден со друг.

Холивудскиот заводник на 31 август ќе наполни 70 години. Дел од коментарите под најновите фотографии велат дека изгледа одлично на прагот од осмата деценија, а дел дека времето го прегазило.

Фото: Профимедиа  

Ричард и и шпанската убавица го добија своето прво дете во февруари годинава. Актерот од претходниот брак со Кели Ловел го има синот Хомер, а Алехандра од претходниот брак синот Алберт кој има пет години.