(ФОТО) Бриџит Макрон со рака во лонгета: Што се случува со првата дама на Франција

Првата дама на Франција, модерната Бриџит Макрон викендов се појави на настан со рака во лонгета. Таа го придружуваше својот сопруг, додека сите гледаа во нејзината рака.

Имено француските медиуми пренесоа дека станува збор за повреда направена во тек на летниот одмор, кога Бриџит се лизнала на брод.

Ова не беше причина, таа да не се појави облечена по последна мода. За оваа пригоа избра бел и краток фустан во војнички стил.

Иако во многу наврати Емануел покажал дека не му сметаат брчките на неговата сопруга, таа неодамна направи тројна операција за подмладување.