Една од најзгодните актерки и директорки кај нас открива од што е зависна: Ужива во летото на максимум

„Кој ме знае-знае дека имам само една зависност-Лето“, вели познатата актерка Маја Андоновска Илијевски која деновиве максимално ужива одморајќи на плажа.

Маја која е и актуелна директорка на Центар за култура Битола и актерка во националниот театар во истоимениот град, секогаш изгледа одлично.

Згодна е, па извајаната фигура горделиво си ја покажува на плажа, а и зошто не би.

Иако сме навикнати почесто да ја гледаме дотерана и стокмена од глава до пети, покрај фотките со синот, харизматична, eта актерка објави и фотка на која се пофали со извајано тело.


View this post on Instagram

A post shared by Maja Andonovska Ilijevski (@maja_andonovska)Како актерка Маја публиката ја памети од голем број театарски претстави меѓу кои „Обзрни се во гневот“, „Свирач на покривот“, „Слугинки“, “Хамлетмашина“, „Фауст“, „Сон на летната ноќ“.


ФОТО: Инстаграм